Moduł 31 Wartość pieniądza w czasie: dyskontowanie, kapitalizacja – warsztaty praktyczne
Data: 27.11.2024r. godz. 9.00 – 16.00 STACJONARNE
Prowadzący:
Joanna Chwaścikowska-Karwacka
Cena:
380.00 zł
Moduł 31 Wartość pieniądza w czasie: dyskontowanie, kapitalizacja – warsztaty praktyczne - 8 godz. lek
Moduł 3 Najczęściej występujące nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych ONLINE
Data: 28.11.2024r. godz. 9.00 – 16.00 ONLINE
Prowadzący:
Prof. dr hab. Waldemar Gos
Cena:
380.00 zł
Moduł 3 Najczęściej występujące nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych - 8 godz. lek
Moduł 3 Najczęściej występujące nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych STACJONARNIE
Data: 28.11.2024r. godz. 9.00 – 16.00 STACJONARNIE
Prowadzący:
Prof. dr hab. Waldemar Gos
Cena:
380.00 zł
Moduł 3 Najczęściej występujące nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych - 8 godz. lek
Podane ceny Szkoleń Obligatoryjnego Doskonalenia Zawodowego oraz szkoleń fakulatywnych są cenami brutto dla Biegłych Rewidentów.
Dla osób nie posiadających uprawnień Biegłego Rewidenta do cen doliczamy 23 % VAT.
Szkolenia online:
Platforma clickmeeting, z której korzystamy przy organizacji szkoleń jest bardzo prosta w obsłudze, intuicyjna, pozwala na zachowanie kontaktu wykładowca – uczestnik, na zadawanie pytań i czynne uczestniczenie w zajęciach.
Wymagania niezbędne:
Regulamin szkoleń online:
Regulamin szkoleń stacjonarnych:
Obowiązują przedpłaty za szkolenia, najpóźniej na 3 dni przed wybranym terminem,
wpłata jest równoznaczna z rezerwacją miejsca.
Konto bankowe Regionalnego Oddziału PIBR w Szczecinie :
PKO BP O/SZCZECIN 53 1020 4795 0000 9202 0004 8819
Liczba godzin szkolenia w 3-letnim okresie rozliczeniowym
Rok 2024 to początek nowego 3-letniego okresu rozliczeniowego obligatoryjnego doskonalenia zawodowego (ODZ) biegłych rewidentów i zarazem początek obowiązywania nowych zasad rozliczania ODZ, wprowadzonych uchwałą Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.
Krajowa Rada Biegłych Rewidentów przyjęła 7 grudnia 2023 r. uchwalę w sprawie okresu rozliczeniowego i minimalnej liczby godzin obligatoryjnego doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów (dalej ODZ)
Zgodnie z nią ustalony został 3-letni okres rozliczeniowy ODZ dla biegłych rewidentów, obejmujący 3 kolejno następujące po sobie lata kalendarzowe.
Liczba godzin ODZ, obowiązująca zarówno biegłego rewidenta wykonującego, jak i niewykonującego zawód, w danym 3-letnim okresie rozliczeniowym wynosi 120 godzin lekcyjnych, przy czym:
w każdym roku kalendarzowym 3-letniego okresu rozliczeniowego minimalna liczba godzin ODZ wynosi 24 godziny lekcyjne (wcześniej 16), ale nie mniej niż 72 godziny lekcyjne w danym 3-letnim okresie rozliczeniowym,
liczbę 48 godzin lekcyjnych ODZ, w danym 3-letnim okresie rozliczeniowym, biegły rewident może odbyć w ramach samokształcenia.
W każdym roku kalendarzowym biegły rewident odbywa co najmniej 24 godziny lekcyjne ODZ, biorąc udział w szkoleniach prowadzonych przez PIBR lub jednostkę uprawnioną z tematów uchwalonych przez KRBR.
Nadwyżka liczby godzin szkolenia ponad limit 72 godzin lekcyjnych jest zaliczana na poczet wykonania łącznej liczby godzin wymaganych w ramach 3-letniego cyklu szkoleniowego.
Biegły rewident część ODZ ma prawo odbyć w formie samokształcenia. Zgłoszeniu podlega maksymalnie 48 godzin lekcyjnych samokształcenia w całym okresie rozliczeniowym.
Nadwyżka godzin zrealizowanych ponad limit określony dla samokształcenia (48 godzin lekcyjnych) nie stanowi wypełnienia obowiązku ODZ z tematów określonych Uchwałą Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.
Biegłego rewidenta, który uzyskał wpis do rejestru biegłych rewidentów w trakcie okresu rozliczeniowego, obowiązuje szkolenie w wymiarze proporcjonalnym do wymiaru 120 godzin w cyklu 3-letnim, co oznacza, że na każdy rok okresu rozliczeniowego przypada 40 godzin lekcyjnych ODZ, przy czym 24 godziny lekcyjne w danym roku biegły rewident odbywa biorąc udział w szkoleniach prowadzonych przez PIBR lub jednostkę uprawnioną z tematów uchwalonych przez KRBR. Możliwość skorzystania z szkolenia ODZ w formule samokształcenia ulega odpowiedniemu proporcjonalnemu zmniejszeniu.
3-letni okres rozliczeniowy ODZ obejmuje 3 kolejno następujące po sobie lata kalendarzowe. Obecnie trwający 3-letni okres rozliczeniowy ODZ rozpoczął się
01 stycznia 2024 r., a zakończy się 31 grudnia 2026 r. .
Biegły rewident nie ma obowiązku odbycia i składania oświadczenia z informacją o samokształceniu w każdym roku. W przypadku skorzystania z tej formy szkolenia obowiązek złożenia oświadczenia występuje najpóźniej w terminie do ostatniego dnia okresu rozliczeniowego ODZ, którego oświadczenie dotyczy.